Çözümevi Akademi ile Kariyerinize Sağlam Bir Adım Atmaya Hazır mısınız?
Bilgi teknolojileri sektöründe SAP çözümleri özelinde geleceğin profesyonellerini yetiştireceğimiz Çözümevi Akademi’ye son başvuru 15 Nisan
AKADEMİ TAKVİMİNE GENEL BAKIŞ

Başvuru Tarihleri : 20 Mart 2023 – 15 Nisan 2023

Eğitim Dönemi: 01 Mayıs 2023 – 31 Mayıs 2023

ÇÖZÜMEVİ AKADEMİ Mayıs ayında başlıyor!

İş uygulamaları alanında dünya lideri yazılım şirketi SAP’nin Gold iş ortağı olarak bilgi teknolojileri sektöründe SAP özelinde geleceğin profesyonel danışmanlarını keşfedip yetiştirmek için Çözümevi Akademi programını başlatıyoruz. Bu akademi ile;

 • Finansal Modüller ( FI, CO, TRM )
 • Lojistik Modüller ( SD, MM, EWM, PP, PM, QM )
 • Analitik Modüller ( BW, BO, BPC, SAC )
 • İnsan Kaynakları Modülü (HCM)
 • Yazılım ve Geliştirme ( ABAP, Fiori )

alanlarında danışmanlık kariyeri hedefleyen katılımcılara yönelik 4 hafta sürecek temposu yüksek, öğrenmesi, çalışması ve araştırması bol bir eğitim programı sizleri bekliyor.

Tamamen Ücretsiz!

4 haftalık eğitim dönemi boyunca katılımcılarımıza herhangi bir eğitim maliyeti yaratmıyoruz. Eğitimlerimiz ÇÖZÜMEVİ’nin deneyimli yöneticileri ve danışmanları tarafından teorik ve pratik bilgilerini aktararak gerçekleşiyor olacak.

Eğitimler Tamamen Online!

Eğitimler online olarak katılımlara açık olarak; Teams uygulaması üzerinden canlı ve interaktif olarak gerçekleştirilecek. Online katılabilmeniz için mikrofon ve kamerası çalışır durumda bir bilgisayara sahip olmanız yeterli.

ÇÖZÜMEVİ AKADEMİ sonunda katılımcıları neler bekliyor?
 • Program kontenjanımız sınırlı olmakla birlikte tüm katılımcılarımız Eğitim Katılım Sertifikası almaya hak kazanacaklar.
 • Programın sonunda sınavda başarı gösteren katılımcılara Başarı Sertifikası verilecektir.
 • Yapılacak değerlendirmeler sonunda kariyerine SAP danışmanı olarak başlamak/devam etmek isteyen katılımcılarımız için de sınıf ortamında Çözümevi ailesinin bir üyesi olarak eğitim ve kariyer başlangıcı imkanı sağlanacaktır.
 • Çözümevi’nin bir çalışanı olarak kariyerinize başladığınızda devam eden süreçte 2 aylık bir eğitim dönemine de katılım şansınız olacaktır. Bu dönemde uzmanı olunacak modüle dair detaylı süreç ve uygulama eğitimleri, pratik uygulamalar, gerçekleştirilmiş projelere dair deneyim aktarımları ve danışmanlık mesleğinin gerekliliklerine dair gelişim eğitimleri ile zenginleştirilmiş bir içerikte eğitim alma şansına sahip olabileceksiniz.
 • Hemen ardından projelerde görev alarak kariyerinize donanımlı ve hızlı bir şekilde başlama şansı sizi bekliyor.
ÇÖZÜMEVİ AKADEMİ’ye katılmak için kriterlerimiz neler?
 • Üniversitelerin Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Fakültelerinden mezun veya 4. sınıf öğrencisi,
 • İleri seviyede İngilizce, Almanca veya Fransızca bilen,
 • SAP alanında kariyer hedefleyen,
 • İletişim ve takım çalışması becerileri gelişmiş,
 • Kendisine ait bir bilgisayarı olan (kamera ve ses sistemi çalışır durumda),
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan veya en az 2 yıl tecilli.
 • İşe alım yapılması durumunda; İstanbul’da ikamet eden veya edebilecek.

Bu yılki Çözümevi Akademi Programı’nda yaşamış olduğumuz deprem felaketinden etkilenen bölgelerden gelen başvuranlara öncelik sağlama kararı almış bulunmaktayız. Felaketin ardından iş hayatına dönmek ve kariyerini SAP Danışmanlığı üzerine ilerletmek isteyen, deprem bölgesinden başvuran katılımcılarımız, akademi programına kabul edilme konusunda ve sonrasında kariyer başlangıç imkanlarında öncelikli kontenjana sahip olacaklardır. 

Son başvuru tarihi: 15 Nisan 2023

Başvuru süresi doldu; gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

1972 yılında kurulduğundan bu yana SAP, farklı endüstrilerde kurumsal şirketlerin dijital dönüşüm yolculuğuna yardımcı oldu. SAP iş ortağı Çözümevi olarak biz de 25 yıldır bu yolculukta 300’den fazla kurumsal şirkete 500’den fazla başarılı proje ile önemli bir rol oynadık.

Her sene 2 kez gerçekleştirdiğimiz ÇÖZÜMEVİ Akademi Programı ile SAP ürünleri ile teknoloji alanlarında kariyer yapmak isteyen yeni mezunları, geleceğin danışmanlık, yazılım geliştirme, proje yönetimi, sistem yönetimi mesleklerine hazırlamayı hedefliyoruz.

Gökhan ARIKSOY – Çözümevi Genel Müdürü

SAP Türkiye, SAP SE’nin bir parçası olarak, şirketin Türkiye’deki iş operasyonlarını yürütmektedir. 2001 yılında Türkiye Ofisi kurulmuştur. Dünyadaki 20 yazılım geliştirme merkezinden biri Türkiye’de yer alır. SAP Türkiye 1400+ müşterisi ve 60+ iş ortağı ile kurumsal uygulama yazılımlarında Türkiye’nin lideridir.

Merkezi Walldorf, Almanya’da bulunan, 130’dan fazla ülkede ofisi bulunan SAP, dünyanın lider kurumsal iş yazılımları sağlayıcısıdır. Dünyada SAP 100.000+ çalışana sahip, 22.000+ iş ortağı ile özel sektör ve kamuda 440.000+ müşteriye sahiptir.

SAP, Forbes Global’deki 2000 şirketin %92’si (Kaynak: Newsweek Forbes)’ne ve dünyanın en değerli 100 markasının 98’ine hizmet vermektedir.

Kaynak: SAP Türkiye, Ekonomik ve Sosyal Katkılar Raporu, Mart 2021