1999 yılından bu yana ‘Poliüretan Sistem Evi’ yatırımı ile ayakkabı, esnek köpük, rijit ve case ana ürün gruplarında üretim, satış ve dağıtım yapan Kimpur (Kimteks Poliüretan), verimliliğini artırıp büyümesini sürdürmek amacıyla SAP ERP projesi başlatmaya karar verdi ve çözüm ortağı olarak sektörde 20 yıllık tecrübeye sahip Çözümevi’ni tercih etti.

SAP ERP projesiyle Kimpur birimleri arasında canlı bağlantıların kurulması ve iş süreçlerindeki insan faktöründen dolayı ortaya çıkan hata ve aksamaların önlenmesiyle, şirketin faaliyetlerindeki verimliliğin artırılması hedefleniyor.

Tek fazda gerçekleştirilecek projede, Mali Muhasebe ve Duran Varlıklar, Maliyet Muhasebesi ve Ürün Maliyetlendirme, Malzeme Yönetimi, Satış ve Dağıtım, Üretim Planlama, Kalite Yönetimi, Depo Yönetimi, Bakım ve Onarım modülleri kullanılarak, ERP’ye geçiş süreci tamamlanacak.

Proje sonucunda planlama, satış dağıtım ve mali işler arasında entegrasyonun sağlanması, tedarik süresince oluşan verilerin işlenmesini kolaylaştıracak. Üretim Planlama modülü ile üretim tahminlerinin sisteme girilmesi, malzeme ihtiyaçlarının, müşteri siparişlerinin planlanması ve ileriye dönük satın alma planlarının oluşturulması sağlanacak. Kalite modülü, mal girişi, iade ve son kontrol için kullanılırken, Satış Sevkiyat uygulaması, gelişkin fiyatlandırmayı, siparişleri hızlı işleme koyma ve zamanında teslimat kontrolleri kolaylaştıracak ve üretim/planlamaya doğrudan bağlanabilen yapısı ile satış ve dağıtım faaliyetlerini etkin bir biçimde destekleyecek.

Modüllerin faaliyetleri

Bakım Onarım modülü ile ekipmanların takibi yapılırken, arıza bildirimleri, planlı bakımların takibi ve arıza bakımlarının takibi de kontrol altında tutulacak. Mali Muhasebe ve Duran Varlıklar modülü, SAP’nin diğer modülleri ile entegre çalışarak genel muhasebeden, müşteriler ve satıcılar muhasebesine ve sabit kıymetlere kadar kapsamlı bir mali muhasebe sistemi olarak işletmedeki tüm kayıtların tutulması, takibi ve raporlanması sağlayacak.

Deneyimli kadrosu ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımıyla Çözümevi’nin danışmanlığında gerçekleştirilen proje, ilk mali dönemin sonunda raporların sistemden alınması ile tamamlanacak.