OpenText Kurumsal Doküman ve İçerik Yönetimi(OpenText ECM)

Bilgi, kurumların en değerli varlıkları arasında yer alıyor. Doğru bilgiye doğru zamanda erişmek, kurumsal süreçlerin verimliliğini artırıyor. Özellikle de kurumlar dijital dönüşüm yolculuğuna çıktığında, hacmi hızla artan bilgi kümelerini yönetmek daha fazla önem kazanıyor. OpenText Kurumsal Doküman ve İçerik Yönetimi (OpenText ECM), kurumsal içerik yönetimi konusunda yeni nesil bir çözüm sunuyor.

OpenText ECM

OpenText Kurumsal Doküman ve İçerik Yönetimi çözümüyle, bilginin değerini artırın.

İş süreçlerinizin büyük bir bölümünde, faaliyetlerinize ilişkin çok sayıda içerik ve içerik üzerinden üretilen veriler kullanılıyor. Resmi yazışmalardan arşiv belgelerine, sözleşmelerden üretim ve servis kayıtlarına kadar söz konusu pek çok içerik; ArGe, üretim, satış, pazarlama ve hizmetler gibi farklı departmanlar tarafından oluşturuluyor. Tüm bu içeriğin elde edilmesi, yönetilmesi, saklanması ve doğru kullanıcıya, doğru zamanda ve doğru yerde ulaştırılması gerekiyor.

OpenText Kurumsal Doküman ve İçerik Yönetimi (OpenText ECM), çevik yönetişim stratejisiyle kurumlarda hızla büyüyen içerik yönetimini gerçekleştirerek kurumun risklerini azaltıyor. Bu sayede CIO’ların bilgiyi büyüme ve inovasyon için kullanmalarının önünü açıyor. Sunucu bazlı ya da bulutta çalışan OpenText ECM, kurumların ihtiyaçlarına göre esnek kurulum ve yönetim sağlıyor ve mobil cihazlardan da kullanılabiliyor.

Başarısı kanıtlanmış OpenText’in kurumsal içerik yönetimi için geliştirdiği Enterprise Content Management (ECM) çözümünü şirketinize uyarlayarak, içeriğin her zaman erişilebilir olmasını sağlıyoruz. Üstelik Extended ECM (OpenText Extended ECM Platform | xECM) çözümü ile bu sistemi SAP kurumsal iş uygulamaları portföyüne kusursuz biçimde dahil ediyoruz. OpenText xECM, kurumunuzdaki içerik dünyasını ve kurumsal uygulamaları SAP ERP, CRM ve PLM (Product Lifecycle Management) gibi uygulamaların bulunduğu SAP Business Suite ile entegre hale getiriyor. Böylece SAP sistemindeki ilgili bilgiler; veri ve doküman arşivleme, görüntüleme, doküman yönetimi, uyum ve uygulama ölçümlü sanal görünümlerle zenginleştiriliyor.

Özellikler

 • Doküman/Belge akışını, tarama işleminden arşivleme ve imhaya kadar yönetmek
 • Kuruma gelen her dokümanın nereden geldiğinden bağımsız olarak güvenilir ve tutarlı yönetişimini sağlamak
 • Kullancıların standart olarak kullandıkları uygulamalara doküman yönetişimini adapte etmek
 • ECM sistemine kullanıcıların istedikleri her yer ve her cihazdan mobil, web, masaüstü erişimlerini sağlamak
 • Tekilleştirilmiş içeriğe hızlı, güvenli erişim sağlamak; kurumun çevik ve inovatif olmasına destek olmak
 • Her gün daha karmaşık hale gelen regülasyonlara uyum sağlamak
 • Kurum içindeki farklı sistemlerle standart yazılım araçlarıyla entegrasyonu oluşturmak

Nasıl çalışıyor?

Kurumsal içerik yönetimi; mevcutta kullanılan sistemlere dahil olmayan dokümanlar, internet sitelerindeki içerikler, ses kayıtları, videolar, işi yapmak için zorunlu olarak kullanılan ancak tek bir platform üstünden yönetilemeyen tüm bilgileri ifade ediyor. Bu bilgilerin kurum içerisinde oluşturulmasından tek bir platform üzerinden yönetilmesine kadarki tüm işler, kurumsal içerik yönetimi kapsamında ele alınıyor. Her şey, kurumsal kaynak ya da CRM sistemlerinde bulunanların dışında kalan yapısal olmayan içeriklerin tarama ve yakalama çözümleriyle elektronik ortama taşınmasıyla başlıyor. Ardından kurum içinde bu dokümanlara erişim yetkilerini tanımlamak gerekiyor.

Neden OpenText ECM kullanmalısınız?

Tüm içeriğin yetkilendirme bazında doğru kullanıcılara ulaştırılması, üstelik ihtiyaç duyulduğu anda bunun kullanıcı dostu ekranlar aracılığıyla yapılması; elle yapılan pek çok görevi otomatik olarak yapılır hale getirerek erişimi kolaylaştırıyor ve kurum genelinde içerik odaklı ortak çalışmaları geliştiriyor.

 • Yapılandırılmamış ve yapılandırılmış iş içeriklerine çok yönlü görünüm ve erişim sağlıyor.
 • Merkezi çalışma alanları, forumları ve onay akışlarıyla verimliliği ve işbirliğini artırıyor.
 • İçerik döngüsünü ve bütünlüğü sağlayarak, yasal ve mevzuata ilişkin riskleri azaltıyor.
 • Etkili içerik yönetimiyle, büyüyen BT karmaşasını ve veri deposu ihtiyacını en aza indiriyor.
 • Otomatik arşivlemeyle kaynak kullanımını azaltıyor

Doküman Yönetiminde Lider Bir Çözüm

Araştırma kuruluşu Gartner, içerik yönetimi alanında OpenText’i lider olarak konumluyor.  Daha fazlasını keşfetmek için tıklayın.

Yapay zeka teknolojileri, kurumsal doküman yönetimini nasıl etkiliyor?

Kuruluşlar, silolar arasında dağıtılan büyük hacimlerde yapılandırılmamış içerikle mücadele eder ve bu da verimsizliklere ve potansiyel uyumsuzluğa yol açar. Bunlar metin analizi, uyumluluk ve güçlü görselleştirme yeteneklerini içeren içerik yönetimi optimizasyonu için bir yapay zeka çözümüyle ele alınabilir.

Oluşturulan veri miktarı 2023’te 41,7 zettabayta çıkacak ve bu verilerin %80’i yapılandırılmamış olacak.

İş dünyasında yapay zeka (AI) nasıl kullanılır ve yapılandırılmamış kurumsal içeriğin değeri nasıl artırılır? Hemen keşfedin!

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi ve demo talepleriniz için formu doldurabilirsiniz.