OpenText Yazışma Yönetimi

İş süreçlerinizin büyük bir bölümünde yer alan yazışma yönetimi, kurumlardaki resmi yazışmaların, dosyalanmasından korunmasına ve arşivlere devredilmesine kadar bütün işlemlerin düzenlenmesine yönelik bir faaliyettir.

Kurumlarda yazışmaların denetim altına alınarak, bir sistem bütünlüğü içinde yönetilmesini sağlayan yazışma yönetiminin temel amacı, gerekli belgelerin üretimini sağlamak, önemli belgeleri güvenli şekilde sitemde saklama ve eski belgelere erişime olanak tanımaktadır.

Doğru iletişimle kullanıcıların ihtiyaç duyduğu anda, kullanıcı dostu ekranlar aracılığıyla kişilerin hızlı, ve entegre şekilde pek çok düzenlemeye aynı anda erişerek kurum genelindeki odaklı ortak çalışmayı mümkün hale getirmesidir.

OpenText Yazışma Yönetimiyle, kurumunuz içerisindeki iletişimi artırın

İş süreçlerimizin büyük bir bölümünü oluşturan yazışmalar, kimi zaman kurumlarda iş akışının aksamasına neden olabilmektedir. Bu noktada gerek arşivleme, gerekse dosyalanması, üretilmesi, kullanılması ve düzenlenmesine yönelik işlemlerin kontrol altında olması gerekir.

Kurumların dijital dönüşüm yolculuğunda hızlı ve kurumlarına göre özelleştirilebilir yapı sunan, aynı zamanda mobil cihazlara uyumlu ve çoklu dil desteği sunan bir sistem üzerinde yazışmaları yönetmek oldukça önem kazanıyor. Sunduğumuz OpenText yazışma Yönetimi çözümü  bu noktada firmalara yeni nesil bir hizmet sunuyor.

OpenText yazışma Yönetimi çözümü sunduğu versiyonlama, denetim, yetkilendirme, MS Office entegrasyonu, yazışma arşiv yapısı ve içerisinde bulundurduğu elektronik &mobil imza gibi bir çok entegre özellik sayesinde tüm kurum içi ve kurum dışı (gelen, giden) yazışmalarınızı sıkıntısız bir şekilde yönetmenize olanak tanıyor.

OpenText YazışmaYönetimi özellikleri

 • SAP ERP ve diğer sistemlerle kolay entegrasyon
 • Özelleştirilmiş arayüzler
 • Düzenlenebilir şablon özelliği
 • Responsive arayüzler ile mobil kullanım
 • 5070 sayılı kanuna uygun elektronik ve mobil imza desteği& imza doğrulama özelliği
 • Gelen evrak bilgileri ve dokümanına tek ekrandan erişim imkanı

Neden OpenText Yazışma Yönetimi kullanmalısınız?

Bir çok erişime olanak tanıyan Yazışma Yönetimi ile, belgelerinizin tüm akışı elektronik ortamda takip edilir ve güvenli e-imza ile belgenin onay işlemleri gerçekleştirilirsiniz. Onay sürecini tamamlayan belgeler kurumsal içerik yönetimi içerisinde saklama süreleri doluncaya dek saklanır.

Yetkilendirme özelliği sayesinde, ortak çalışmak istediğiniz klasör veya dokümana yetki atanabilmesi yaparak kişiler arasında yetki grupları ve rolleri oluşturabilirsiniz. MS Office Entegrasyonu özelliğiyle ise bir çok MS Windows ara yüzüne erişerek, klasör entegrasyonundan siteminizdeki yazışmaların klasör ara yüzüne erişimine kadar pek çok kolaylık elde edebilirsiniz.

Yazışma Yönetiminin gelişmiş arama özelliğini kullanarak, yazışma içerisinden, sonuç ekranından arama yapabilirsiniz. Kurumuza yönelik özelleştirebilir responsive ara yüzler yardımıyla, tüm verilerinizi tek bir ekranda görüntüleyerek, SAP ERP, Muhatap ( Satıcı, Müşteri ) ana verilerinden veri sorgulama entegrasyonu sağlayabilirsiniz. Üstelik çoklu şirket desteği ile parametrik tanımlamalar sağlayarak, SAP ERP ana verilerinin yazışma süreçlerine entegre edebilirsiniz ( Proje, İhale vb. ) gibi.

OpenText Yazışma Yönetimi özellikleri başka ne gibi fonksiyonlar sunuyor?

 • Yazışma Arşiv Yapısıyla tamamlanan yazışma süreçlerindeki tüm içerik ve yazışma verilerinin otomatik arşivlenmesi ve yetkilendirilmesi sağlıyor.
 • KEP Gelen Ara yüzüyle PTT KEP servisleri hazır entegrasyon sağlıyor.
 • Postalama Ara yüzüyle postalama işleminin tekrar yapılabilmesi ve kayıt altına alınarak raporlanabilmesini sağlıyor.
 • Evrak Doğrulama Ara yüzüyle gelen ve giden yazıların anlık durumlarının muhataplar tarafından görülebilmesini sağlıyor.
 • Görev mailleri desteğiyle, günlük gelen &giden evrak listesi, bekleyen iş listesi yönetici bilgilendirmesi sağlıyor.
Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi ve demo talepleriniz için formu doldurabilirsiniz.