SAP BW/4HANA

Dijital ekonomide şirketler, hızla değişen bir veri ortamıyla karşı karşıya. Her geçen gün daha fazla veriye, daha hızlı ve derinden erişiyor, onlardan daha fazla yararlanmak istiyorlar. Üstelik verilerin standart olması da mümkün değil. Bu yüzden, geleneksel ya da modern, kurum içi ya da dışı (external data), SAP (SAP data) ya da değil, şirketler her türlü kaynaktan gelen her türlü veriyi yönetebilen ve işleyebilen analitik bir çözüme ihtiyaç duyuyor. Her şeyin dijitalleşmesi ve veri üretenlerin sayısındaki artış; veri yakalama, veri yönetimi (data management) ve analiz yazılımlarına olan talebi de artırıyor. SAP BW/4HANA, şirketlerin veri mimarisinde önemli bir yere sahip yeni nesil bir veri ambarı çözümü (warehouse solution) sunuyor.

SAP BW/4HANA ile yeni nesil bir veri ambarı çözümüne sahip olun!

Gerçek zamanlı (real time) içgörüler elde etmek ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi için, tek bir güvenilir kaynakla iş süreçlerinizi optimize edin ve inovasyonun önünü açın. SAP HANA tabanlı yeni nesil bir veri ambarı çözümü, SAP uygulamalarından veya üçüncü taraf çözümlerinden elde ettiğiniz tüm verileri değere dönüştürmenize yardımcı olur.

SAP BW/4HANA, SAP HANA tabanlı paket bir veri ambarı çözümü sunuyor. SAP’nin İş Teknolojisi Platformu’nun sunucu bazlı veri ambarı katmanı olarak, tüm şirket verilerini tutarlı ve istenilen şekilde görüntülemek için birleştirmenize olanak tanır.

 • Basitleştirilmiş modelleme ve yönetim: Basitleştirilmiş veri modellemesi (data modelling) ve veri yönetimi (data management) özelliklerini kullanarak, geliştirme harcamalarını azaltırken değişiklik isteklerini hızlandırın ve uygulama süresini kısaltın.
 • SAP ve SAP dışı uygulamalarla entegrasyon: Veri entegrasyonu maliyetlerini azaltmak için SAP ve SAP dışı uygulamalara ve veri kaynaklarına bağlanın.
 • Geliştirilmiş kullanıcı deneyimi: Sezgisel bir kullanıcı deneyimi ve modern bir arayüz sayesinde, kullanıcıların kolayca benimsemesini sağlayarak üretkenliği destekleyin.
 • Yüksek hacimli, gerçek zamanlı veri işleme: Gerçek zamanlı (real time) olarak yüksek hacimli veri işlemesi yaparak, bekleme süresini azaltın ve akıllı otomasyonun önünü açın.

Farklı şirketlerin akıllı veri yönetimi ve analitiğini desteklemek için yeni nesil bir veri ambarını nasıl benimsediğini keşfetmek için, “The Data Management Survey 20” raporunu inceleyebilirsiniz.

SAP BW/4HANA ile neler yapabilirsiniz?

 • Doğru içgörüleri zamanında elde etmeyi kolaylaştırın: İster sunucu bazlı, ister bulut ortamında çalışın, canlı içgörüleri uygun ölçekte konuşlandırmak, verimlilik ve çeviklik elde etmek için veri uygulamalarınızı dönüştürün.
 • Tüm verilerinizin tam değerini açığa çıkarın: SAP’nin dijital iş platformu çözümlerinden yararlanırken, büyük veri analizi yapan bir veri ambarı ile tüm iş kollarında dijitalleşmeyi destekleyin.
 • Tüm içgörüleriniz için tek kaynaktan yenilik yapın: Gelişmiş analitik ile uyumluluğu destekleyin, uygulamaları ihtiyaçlarınıza göre uyarlayın ve entegre makine öğrenmesiyle iş süreçlerinizi baştan yaratın.

Rusya merkezli telekomünikasyon şirketi Tele2’nin, en kârlı pazarlama çalışmalarına odaklanmak için SAP BW/4HANA ve SAP Analytics Cloud’dan nasıl yararlandığını keşfetmek için tıklayın.

SAP BW/4HANA

SAP BW/4HANA neler sunuyor?

SAP BW/4HANA, tüm verilerinizi bir araya getirir ve işlem yapılabilir hale getirir. SAP BW/4HANA üzerine kurulu bir veri ambarı çözümü (warehouse solution), operasyonlar ve analiz arasındaki sınırları ortadan kaldırarak ve verileri kuruluşunuzdaki karar vericilerin eline vererek işinizi gerçek zamanlı (real time) olarak hızlandırabilir.

İş çevikliği

Daha iyi kararları daha hızlı almanıza yardımcı olacak şekilde sunulan verilere ihtiyacınız var. Yeni süreç ve araçların daha yalın bir şekilde benimsenmesi ve uygulanması, işletmenizin değişen iş koşullarına hızla yanıt vermesini sağlar.

Buluta hazır

– Daha düşük sahip olma maliyeti

– Daha hızlı prototip oluşturma

– İstediğiniz zaman büyütme ve küçültme yeteneği

Yeni nesil veri ambarı

Nesnelerin İnterneti, veri havuzları ve gelişmiş analitikler gibi yeni zorluklara hazır, yüksek performanslı, geleceğe hazır bir platform

Neden SAP BW/4HANA’yı tercih etmelisiniz?

SAP BW/4HANASAP S/4HANA gibi SAP HANA’nın yüksek performansını, basitliğini ve çevikliğini devralmak da dahil olmak üzere – SAP HANA platformu için optimize edilmiş yeni nesil bir veri ambarı çözümü (warehouse solution) sunuyor. SAP BW/4HANA, veri hareketini en aza indiren ve bir kuruluştaki tüm verileri yeni veri türleri ve kaynakları da dahil olmak üzere tek bir mantıksal görünüme bağlayabilen gerçek zamanlı, kurumsal çapta analitik sağlıyor.

   • Açık veri ambarı geliştirmeyi hızlandırır

Basit Nesne Modeli

SAP BW/4HANA, çevik veri ambarı geliştirmeyi mümkün kılmak için önemli ölçüde basitleştirilmiş bir dizi veri ambarı nesnesi ve basitleştirilmiş yönetişim ile veri modellemeye (data modelling) yönelik modern bir yaklaşımı bir araya getirerek gerçek zamanlı olarak içgörüler sunar. İş uygulamaları, gerçek zamanlı sonuçlar sağlamak için önceden oluşturulmuş bir veri ambarından veya diğer SQL tabanlı çözümlerle sorunsuz bir şekilde çalışan SQL tabanlı bir geliştirme ortamından yararlanabilir.

Açık SQL Desteği

SAP BW/4HANA modellerini yerel SAP HANA görünümleri olarak kolayca ortaya çıkarabilir ve SAP BW/4HANA modellerinin üzerine kendi SAP HANA modellerinizi oluşturabilirsiniz.

   • Benzersiz ve modern bir arayüz sunar

SAP BW/4HANA, kullanıcı, tasarımcı ve yöneticilerin üretkenliğini artırmak için kullanıcı merkezli, görsel olarak basitleştirilmiş bir arayüz sunar ve böylece iş çevikliğini artırmak için daha hızlı çözüm geliştirmeye olanak tanır.

   • Bulut ve sunucu bazlı barındırmaya uygun

SAP BW/4HANA, daha iyi ve daha çevik bir şekilde yönetmek ve işletmeleri piyasadaki en iyi seçeneklere hazırlamak için bulutta ve sunucu bazlı kullanılmak için tasarlandı.

   • Gelişmiş çoklu sıcaklık yönetimi seçenekleri sunar

SAP BW/4HANA, verilerin sıcak ve sıcak depolama alanlarına otomatik olarak dağıtılmasına izin vererek SAP HANA veri yaşam döngüsü özelliklerinden yararlanır. Çoklu sıcaklık depolama seçenekleri, toplam sahip olma maliyetini düşürür, veri yönetimini optimize eder ve veri ambarları için sorgu yanıt süresini iyileştirir.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi ve demo talepleriniz için formu doldurabilirsiniz.