SAP Data Warehouse Cloud

İş dünyası tüm operasyonlarını veriye dayandırıyor. Özellikle belirsiz ya da zor zamanlarda, veriye dayalı içgörüler, şirketlerin daha dayanıklı ve çevik olmasını sağlıyor. Verileri işinin odağına koymak konusunda başarılı olan şirketler; yeni pazarlara girmek, yeni iş modelleri oluşturmak ve rekabet avantajını sürdürmek için içgörülerden yararlanıyor. SAP’nin Data Warehouse Cloud çözümü, daha hızlı ve daha iyi iş sonuçları elde etmek için veri ve analitiğin gücünü açığa çıkararak şirketinizin ufkunu genişletiyor.

SAP Data Warehouse Cloud ile verilerin gücünden yararlanın!

SAP Data Warehouse Cloud, şirketinizde veri temelli bir yapı kurmanıza yardımcı olmak için; veri entegrasyonu, veritabanı, veri ambarı ve analitik yetenekleri içeren bir bulut çözümde (cloud solution) veri ve analitikleri birleştiriyor. SAP HANA Cloud veritabanı üstünde kurulu hizmet olarak sunulan yazılımla (SaaS), verileri daha iyi anlamanıza ve gerçek zamanlı veriler kullanarak güvenli kararlar almanıza olanak tanıyor.

 • Çoklu bulut ve sunucu ortamları arasında verilerinizi gerçek zamanlı olarak bağlayın.
 • Gerçek zamanlı verilerle analizler yapın.
 • Tüm kullanıcıları, tamamı BT ekipleri tarafından yönetilen bir ortamda, verileri güvenli bir şekilde bağlama, modelleme, görselleştirme ve paylaşma konusunda self-servis yeteneklere kavuşturun.
 • Önceden birbirine entegre edilmiş veritabanı, veri ambarı, analitik yetenekler ve veri entegrasyonuyla uygulamalarınızı hızlandırın.
 • Endüstri ve işkolu özelinde önceden oluşturulmuş içerik, şablon ve veri modellerinden (data models) yararlanın.

SAP Data Warehouse Cloud ile neler yapabilirsiniz?

SAP Data Warehouse Cloud, BT ekipleri ve kullanıcılar arasında köprü kurarak, şirketinizin en büyük varlığı olan verilerden tek, basit ve entegre bir çözümle yararlanmanızı sağlıyor.

BT Ekipleri

Self servis yetenekleriyle herkesin erişebileceği, böylece şirketlerin BT ekiplerinin verileri yönetmeye ve veri bütünlüğünü korumaya odaklanabileceği tek bir kaynağa sahip olun. Veritabanı, veri entegrasyonu, analitikler ve kullanıcılar için önceden entegre edilmiş, kurumsal düzeyde bulut hizmetlerinden (cloud services) yararlanın.

Kullanıcılar

Şirket içindeki kullanıcıların gecikmeler, manuel işlemler veya tekrarlar olmadan verileri anlamak ve bağlantı kurmak, bunları içgörülere dönüştürmek ve SAP Analytics Cloud üstünden elde ettikleri sonuçları anında paylaşmak için, desteğe ihtiyaç duymadan kendi kendilerine çalışmasına olanak tanıyın.

SAP Data Warehouse Cloud neler sunuyor?

 • Tüm kaynaklardan veri toplama ve bağlantı kurma yeteneği: Bulut ve sunucu bazlı uygulamalar genelinde SAP ve üçüncü taraf kaynaklardan veri sanallaştırma, çoğaltma ve düzenleme yaparak verilerinize kolayca erişin.
 • SAP verilerini yerel olarak kullanma olanağı: Daha derin içgörüler elde etmek ve diğer veri varlıklarına iş bağlamı sağlamak için, SAP verilerinizin semantiğinden yararlanın.
 • Gerçek zamanlı verilerle elde edilen içgörüler: Verileri, gerçek zamanlı içgörüler için SAP HANA Cloud tarafından desteklenen bellek içi hızda analiz edin.
SAP Data Warehouse Cloud

Neden SAP Data Warehouse Cloud’u tercih etmelisiniz?

 • Yönetişim ile kullanıcı yetkilendirmesi: Veri kaynaklarına (data source), iş kataloğuna ve sezgisel veri modelleme ve görselleştirme araçlarına kullanıcı dostu erişimle, ayrı kopyalar oluşturmadan veya diğer kullanıcıları etkilemeden, ayrılmış bir alanda bağımsız olarak erişin, verilerinizi keşfedin ve kolayca analiz edin.
 • Geliştirilmiş işbirliği: Birden çok kullanıcıyı aynı veriler üzerinde çalışmaya, veri modelleri ve içgörüleri paylaşmaya ve aynı gerçek verilere güvenmeye teşvik edin.
 • Açık seçenekler: Analistler, veri bilimciler ve geliştiricilerin en iyi aracı seçmesine izin verin. Araç ve dil seçenekleri, açık arayüzler ve çoklu bulut seçenekleriyle mevcut becerilerden yararlanın ve şirketinizin ihtiyaçlarını karşılayın.
 • Birleşik veri ve analitik ekosistemi: SAP HANA Cloud veritabanında yerleşik, bellek içi veri işleme, gelişmiş analitik ve veri sanallaştırma yetenekleri sağlayan uçtan uca veri ve analitik çözümlerinden yararlanın.
 • Katalizörler: SAP’nin birikim ve uzmanlığını kullanan önceden oluşturulmuş veri modellerinden, SAP uygulamalarından gelen verilerin semantik görünümlerinden yararlanın.
 • Öngörülebilir maliyet, verimli bulut: Sistem kaynaklarının etkin yöneterek, maliyetlerinizi öngörerek, şeffaf bir ortamda çalışın.
SAP Data Warehouse Cloud

Kolayca erişilen 3. taraf verileriyle kullanıcılarınızın elini güçlendirin

 • İş içeriği ve süreçleriyle bağlantılı üçüncü taraf verilerini tek noktada birleştirin. Standart araç ve hizmetler kullanarak kurum içi gerçek zamanlı verileri, kurum dışından gelen verilerle uyumlu hale getirin.
 • Sonuçları hızlandırmak için basitleştirilmiş kaynak kullanımıyla veri tüketimini takip edin. Basit veri entegrasyonuyla üçüncü taraf veri tüketimini hızlandırın, SAP Data Warehouse Cloud‘daki “alan” işlevinden yararlanarak, kullanıcıların veri hazırlama süresini azaltın, ekipler ve kuruluşlar arasında veri paylaşımının önünü açın.
 • Verileri kullanarak ve maliyetleri kontrol ederek daha fazla görünürlük elde edin. Üçüncü taraf veri hakları uyumluluğu ve kullanımı için “alanlardan” yararlanın ve tüm işlevler için veri erişimini merkezileştirin.
Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi ve demo talepleriniz için formu doldurabilirsiniz.