SAP Fiori

Akıllı teknolojiler kullanıcıların alışkanlıklarını hızla değiştirirken, şekil değiştiren alışkanlıklar da başka bir konuyu hızla gündemin ilk sıralarına taşıdı: Kullanıcı deneyimi (UX). Eskiden fiziksel mekanlar için konuşulan kullanıcı deneyimi, mobil için değerlendirilmeye başlandığında, kullanıcı arayüzlerinin (UI) önemi de arttı. Giderek dijitalleşen dünya ve dijital dönüşümün hızla nüfuz ettiği kurumlar bize gösteriyor ki yeni nesil bir kullanıcı deneyimi tasarlamak, artık her zamankinden çok daha önemli. Bunun için ihtiyacınız olan çözümü ise ödüllü SAP Fiori sunuyor. Üstelik sade ekranlarıyla, insan kaynakları tarafında da eğitim maliyetlerini de en aza indiriyor.

sap_fiori_kullanici_deneyimi

SAP Fiori ile yeni nesil kullanıcı deneyimi yaratın!

SAP Fiori ile her kullanıcı ve cihaz için modern bir kullanıcı deneyimi tasarlayabilir, geliştirebilir ve sunabilirsiniz. Akıllı işletmelere çalışma şekillerini değiştiren SAP Fiori, tasarımcı ve geliştiricilerin, platform bağımsız arayüz uygulamalarını hızlı bir şekilde oluşturmalarını sağlıyor. İçerik sağlayıcı ve kullanıcılara da tutarlı ve yenilikçi bir deneyim sunan Fiori, yeni fikirlerin pazarın talep ettiği kadar hızlı bir şekilde harika uygulamalara dönüştürülmesine olanak tanıyor.

SAP Fiori ile 3×3!

Fiori 3

SAP Fiori’nin yeni tasarımlı uygulamalar olarak başlayan serüveni, bugün neredeyse tüm SAP ürünlerini destekleyen bir tasarım sistemine dönüştü. İlk kez 2013’te tanıştığımız Fiori arayüzleri, 2019’dan bu yana SAP Fiori 3 adıyla hayatımızda yer alıyor.

SAP’nin tasarım sistemleri ve Fiori uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi için, SAP’nin sitesinde yer alan blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

3Ds (Design | Develop | Deliver)

Tasarla (design), geliştir (develop) ve sun (deliver). SAP Fiori ile yeni nesil bir kullanıcı deneyimi yaşatmak çok kolay!

 • Tasarla: Herhangi bir sosyal medya platformunu kullanır gibi SAP’deki işlem kodlarını kullanın ve günlük işlerinizi yapın. İster hazır şablonlardan yaralanın, ister kurumunuza özel uygulamalar yaratın. SAP Fiori ile kullanıcı deneyimini uçtan uca tasarlayabilirsiniz. Üstelik daha hızlı ve daha az hatayla…
 • Geliştir: Maliyetlerinizi minimize edebilirsiniz! SAP Fiori, önyüz geliştirme süreçlerinde %80’e kadar maliyet avantajı sağlıyor. Üstelik Fiori malzemeleri (elements) ücretsiz kullanılabiliyor.
 • Sun: Fiori, ürün ile sunulan kullanıcı deneyiminin %100 tutarlı olmasını sağlıyor.

3 Dil, Tek Sistem

Fiori ile kullanıcı deneyimini platform bağımsız mükemmelleştirebilirsiniz. İster web uygulamaları, ister iOS, ister Android… Hangi dili kullandığınızdan bağımsız olarak SAP Fiori ile düşündüklerinizi hayata geçirebilir, sorunsuz bir kullanıcı deneyimi oluşturabilirsiniz.

Tutarlı ve Bütüncül Tasarım, Ödüllü Kullanıcı Deneyimi

“Tasarımın Oskar Ödülü” olarak da anılan Red Dot’tan ödül almaya hak kazanan SAP Fiori, tutarlı ve bütüncül tasarım olanağı sunuyor:

Tasarım Prensipleri

 • Rol bazlı: Sizin için tasarlandı.
 • Keyifli: Duygusal bir bağlantı kurar.
 • Tutarlı: Akıcı, sezgisel bir deneyim sunar.
 • Sade: Yalnızca gerekli olanı içerir.
 • Uyumlu: Çoklu kullanım durum ve senaryolarına uyum sağlar.

SAP Fiori tasarım dilinin önceliklerini karşılayan kullanıcı arayüzlerinin (UI) uygulanmasına rehberlik eden tasarım kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Değerler

 • Tutarlı: Beklentilerle tutarlı bir kullanıcı deneyimi sağlar.
 • Entegre: Entegre bir akıllı çözümler paketiyle tüm kullanıcılar için tutarlı bir deneyim sunar.
 • Akıllı: Akıllı teknolojiler, tasarımla etkileşimi daha akıllı, modüler ve esnek hale getirir.

SAP Fiori ile özgürleşin!

Hayallerini hızla hayata geçirmek istiyorsanız, SAP Fiori’nin hazır ve ölçeklendirilebilir şablonlarını kullanabilirsiniz. Böylece yazılım geliştirme tarafında da daha az vakit harcayarak maliyetlerinizi minimize edebilirsiniz. Benim için esneklik önemli diyorsanız, Fiori uygulamaları size aradığınız özgürlüğü sunuyor.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi ve demo talepleriniz için formu doldurabilirsiniz.