SAP Genişletilmiş Depo Yönetimi (EWM)

Bir yanda gelişen teknolojilerle birlikte her geçen gün giderek dijitalleşen ekonomik ortam ve değişen tüketici talepleri, diğer yanda yaşanan pandeminin etkileri, şirketlerin rekabet avantajını koruması ve büyümesi için tedarik zinciri yönetiminin ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. Zincirin önemli duraklarından depolardaki iş süreçlerinden en üst seviyede verim almak için, stokları gerçek zamanlı izlemeye, kaynak yönetimini akıllı ve esnek hale getirmeye ihtiyaç var. Mal girişinden depolamaya, paketlemeden mal çıkışına, iş süreçlerinden işgücü planlamasına kadar tüm süreçlerde depo operasyonlarını uçtan uca otomatikleştirip optimize etmek gerekiyor. Çünkü gereğinden fazla stok bulundurmak depolama maliyetlerini artırarak kârlılığı azaltırken, yetersiz stoğa sahip olmak da tedarik zincirinin sekteye uğramasına ve müşteri güveninin zedelenmesine neden olabiliyor. SAP Genişletilmiş Depo Yönetimi (SAP Extended Warehouse Management | EWM) çözümü maliyetleri düşürürken, şirketlerin değişen koşul ve taleplere uyum sağlamak için depo operasyonlarını kontrol altında tutmasına olanak tanıyor.

SAP EWM ile depo operasyonlarınıza ivme kazandırın!

Dünyanın en çok kullanılan depo yönetimi uygulamalarından SAP Warehouse Management (SAP WM) çözümünün ek özelliklerle (additional functions) zenginleştirilmesiyle oluşturulan geliştirilmiş versiyonu SAP EWM, SAP ERP sisteminin içinde entegre olarak sunuluyor.

SAP’ninyeni nesil depo yönetimi modülleriyle modern ve esnek bir depo yönetimi sistemi (warehouse management system) kurabilir, yüksek hacimli (high volume) mallarınızı yönetebilir, depo operasyonlarınızı dijitalleştirerek hızlandırabilirsiniz.

SAP Extended Warehouse Management nedir?

Yüksek hacimli depo operasyonlarınızı yönetirken, karmaşık tedarik zinciri lojistiğini depo ve dağıtım süreçlerinizle entegre ederek en üst düzeyde görünürlük ve kontrol elde edebilirsiniz. Stok takibi, çapraz sevkiyat, dağıtım işlemleri, çok kanallı teslimat gibi işleri gerçek zamanlı olarak optimize ederek depo operasyonlarınıza ivme kazandırabilirsiniz.

 • Sunucu bazlı ya da bulut
 • Kapsamlı depo çözümü
 • Entegre kalite, üretim ve takip süreçleri
 • Depo otomasyon ekipmanının doğrudan kontrolü

SAP Genişletilmiş Depo Yönetimi neler sunuyor?

Depo yönetimi

 • Tedarik zinciri yönetimini kolaylaştırın:SAP Global Batch Traceability ile tüm tedarik zinciri boyunca uçtan uca takip sistemi oluşturun.
 • Depo operasyonlarını optimize edin:Karma ve katmanlı palet oluşturmaya izin verin, kısmi stokları birleştirin ve tamamlayın. Gelişmiş bir izleme yapmak için iş gücü yapısı ve standartlarını oluşturun.
 • Perakende süreç verimliliğini artırın: E-ticaretteki iade süreçlerini kolaylaştırın, farklı müşterilerin siparişlerini aynı anda ulaştıracak esnek bir teslimat yapısı kurun. Müşteri teslimat değişikliği yaptığında veya siparişini iptal ettiğinde kolayca yönetin.
SAP EWM

Yük Yönetimi Yaşam Döngüsü

 • Mal giriş süreçlerinin yönetimi: Gelişmiş gönderim bildirimlerinden yararlanmak için verilerinizi doğrulayın.Doğrudan üretimden mal satın alarak, alım ve belgeleme süreçlerinizi optimize edin.
 • Depolama ve süreç kontrolü: Çoklu stok, fiziksel stok ve döngü sayımıyla sahadaki stok görünürlüğü hakkında bilgi sahibi olun.
 • Mal çıkış süreçlerine ince ayar: Toplama, paketleme, gönderme işlemlerini iki dalga halinde planlayın.Artırılmış gerçeklik ve sesle toplama özelliklerini kullanarak iş süreçlerinizi optimize edin.
 • İşlevler arası özellikler: Planlanmış bağlantı randevularıyla birlikte grupları, seri numaralarını ve fiili ağırlıkları yö

Tedarik zinciri yönetimi

 • Temel depo yönetimi süreçlerini iyileştirin: Stok yönetimi, mal giriş ve çıkışını işleme, mal hareketi, fiziksel envanter ve raporlamaya odaklanarak stok şeffaflığını ve kontrolünü iyileştirin.
 • Gelişmiş depo yönetimini destekleyin: Malzeme akışı sistemi (material flow system) kontrolünü, saha ve işgücü yönetimini, katma değerli hizmetleri, takım oluşturmayı ve çapraz yüklemeyi (cross docking) optimize edin.

Neden SAP EWM’i tercih etmelisiniz?

 • İşgücü: Gelişmiş kaynak ve işgücü yönetimi araçlarıyla vardiya planlaması yapabilir, kurduğunuz sistematiğin verimini ölçebilirsiniz.
 • E-Ticaret: Farklı platformlar üzerinden yürüttüğünüz e-ticaret operasyonlarını kolaycayönetebilirsiniz.
 • Verim: SAP’nin Nakliye Yönetimi (SAP TM) algoritmasına dayalı palet planlama özelliğiyle depolama alanlarınızı verimli kullanabilirsiniz.
 • Maliyet: Farklı depo süreçlerini tek noktadan yöneterek depolama faaliyetlerinizi en düşük maliyette ve en yüksek verimde sürdürebilirsiniz.
 • Raporlama: SAP Analytics Cloud desteğiyle depo süreçlerinizi kolayca analiz edip raporlayabilirsiniz.
Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi ve demo talepleriniz için formu doldurabilirsiniz.