SAP SuccessFactors

SAP SuccessFactors, en doğru pozisyona en iyi yeteneği atamak ve şirket içi iş gücü planlamasını en doğru şekilde yapmak için geliştirilmiş bir İK (İnsan Kaynakları) çözümüdür. Bulut tabanlı İnsan Kaynağı Yönetimi (Human Capital Management) platformu olan SAP SuccessFactors, yetenek yönetimi noktasında şirketlere yüksek verimlilik vadediyor. Gelişmiş iş gücü analitikleri ile performansları değerleme aşamasında katma değer sağlayan SAP SuccessFactors, yöneticilerin tek bir ekranda bütün çalışanların verilerine ulaşmasını sağlıyor. Bulut tabanlı yapısı sayesinde her yerden erişilebilen yazılım, İK yöneticilerinin ihtiyaç duyacakları hemen her türlü çözümü sunarak kapsamlı bir değerlendirme ve iş analitiği imkânı tanıyor.

Sistemde verimliliğiyle tespit edilen çalışanları, şirket içerisinde ihtiyaç doğan farklı pozisyonlarda da değerlendirilerek, kurum içi yetenek akışı fırsatı veren SAP SuccessFactors, bu sayede işe alım maliyetlerini kayda değer biçimde düşürüyor. İçeriğindeki değerlendirmelerle işe alım sürecini de kısaltan yazılım, işe alınan personellerin verimliliğini de çok kısa sürelerde yükseltiyor. Sosyal ağlarla tam entegre olan SAP SuccessFactors, personelin ortak çalışma süreçlerine katkı sağlayarak proje sürelerini de azaltmış oluyor. Merkezi bir İK altyapısı ile kurum genelinde İK süreçlerinde tutarlılık sağlayan yazılım, insana bağlı hataların ortadan kalkmasını sağlıyor.

Dünya genelinde 177 ülkede 40 milyondan fazla kullanıcının İK süreçlerine güç veren SAP SuccessFactors, Çözümevi’nin 20 yıllık tecrübesiyle her boyuttaki işletme için somut ve ölçümlenebilir çözümler sunuyor. Şirketinize verimlilik ve buna bağlı olarak büyüme noktasında önemli katkılar sunan SAP SuccessFactors, Çözümevi’nin uzman kadrosu ve vizyonuyla şirketinize değer katıyor.

Kısaca SAP SuccessFactors ile;

 • Doğru kişileri işe almak kolaylaşıyor ve mevcut çalışanların şirkete bağlılığı artıyor.
 • İşe alınan çalışanların birçok verisine ilk aşamada ulaşılabiliyor. Sonrasında yetenek verilerini kendilerinin girmeleri sağlanabiliyor.
 • İşe alma süreçlerinin kısalmasıyla verimlilik artıyor.
 • Kurum içi yetenek akışı sayesinde işe alım maliyetleri kayda değer oranda düşüyor.
 • Kişilerin profillerinde performans sonuçları, aldığı eğitimler, yedekleyen ve yedeklediği kişiler, pozisyon tarihçesi ve daha birçok yetenek verisi görüntülenebiliyor. Kişilerle ilgili yatay ya da dikey transfer ve terfi kararları bu bilgiler ışığında yönetilebiliyor.
 • İşe alım talepleri ve teklif onayı, hedef görüntüleme ve değiştirme, yetkinlik bazlı değerlendirme, organizasyon şeması görüntüleme, profil bilgileri düzenleme, izin talebi gibi birçok süreç mobil platformlardan da yürütülebiliyor.
 • Sosyal ağlarla tam entegre arayüzüyle personelin ortak çalışma süreçleri destekleniyor.
 • Tüm süreçlerin bulut üzerinden yürümesi sayesinde toplam sahip olma maliyeti azalıyor.
 • Merkezi bir altyapısı sayesinde kurum genelinde İK süreçlerinde tutarlılık sağlanıyor, insana bağlı hatalar ortadan kalkıyor.

Çözümevi SAP SuccessFactors ile ilgili nasıl fark yaratıyor?

 • Kamu sektöründe uzun yıllara dayanan SAP SuccessFactors proje tecrübesi
 • İlaç ve İnşaat sektörlerinde çok fazla projede İK süreçleri tecrübesi
 • Enerji sektöründe SuccessFactors destek projesi tecrübesi
 • Güçlü bir destek altyapısı
 • SAP İnsan Kaynakları Yönetimi (HCM) süreçlerinde de tecrübeli SF danışmanları
 • Avrupa’nın en çok satış yapan SuccessFactors partneri Allos iş birliği ile projelerde fark yaratma
SAP SuccessFactors Modülleri

Çalışan performansını merkeze alan SuccessFactors performans ve hedef yönetimi modülü, çalışanların her an en yüksek performansla çalışmalarının sağlanmasına yardımcı oluyor. Bu modül, Performans Süreci aracıyla geçmiş performansı ölçümleyerek gelecek için iyileştirmeler yapıyor.

Modülün Öne Çıkan Özellikleri

 • Hedefler sisteme ağırlık, gerçekleşen ve planlanan değerler üzerinden giriliyor. Hedef Yönetimi’nin bu özelliği, yöneticiler için bir avantaj yaratıyor ve hedefleri ekiple paylaşmayı kolaylaştırıyor
 • Sürekli Performans Yönetimi özelliği, geri bildirim ve koçluk desteği sağlıyor. Böylece çalışanların kendilerini geliştirmelerine ve başarılı olmalarına destek oluyor.
 • 180 ve 360 derece Performans Değerlendirme özelliği, gelişim hedeflerinin tanımlamasında kolaylık sağlıyor

SAP SuccessFactors, işe alım ekibine hem en yetenekli adayları arama ve işe alma aşamasında hem de çalışan bağlılığını artırmada yardımcı oluyor.

Modülün Öne Çıkan Özellikleri

 • İşe Alım modülünün üç temel bileşeni bulunuyor: İşe Alım, Marketing ve Multiposting.
 • İşe Alım modülünde talepleri oluşturmaktan, onay ve ilan yayımlamaya, adaylar için belirlenen aşamalardan teklif sürecine kadar tüm adımlar yönetilebiliyor.
 • Marketing ile sosyal medya ortamında ilan yayımlamak, ilana sosyal medya ve web sitesi üzerinden yapılan başvurular ve ilana tıklayanlar gibi hedef kitleye ilişkin analizler yapmak mümkün oluyor.
 • Multiposting ile web sitesinde yayımlanacak ilanlar aynı zamanda kariyer.net, LinkedIn ve Facebook gibi platformlarda da eşzamanlı yayımlanabiliyor.

SAP SuccessFactors Oryantasyon Modülü, yeni başlayan çalışanın işe çok daha hızlı bir şekilde uyum sağlamasını ve şirket hedeflerinde üstüne düşen görevleri yerine getirmesini sağlıyor.

Modülün Öne Çıkan Özellikleri

Oryantasyon modülü ile işe başlayacak çalışanın, ekipman tanımlaması gerçekleştiriliyor. Doküman ve iş listesi oluşturuluyor. Eğitimi planlanıyor ve bir “Buddy” ataması yapılıyor.

SAP SuccessFactors Eğitim Modülü, çalışanların sahip olduğu yetkinliklerini geliştirmek ve uyumluluk riskini düşürmek için tercih ediliyor. Birden fazla kanal üzerinden yürütülebiliyor ve dış eğitim kaynaklarını en verimli şekilde konumlandırıyor.

Modülün Öne Çıkan Özellikleri

Sınıf içi eğitimleri, e-learningler, sanal sınıf eğitimleri SuccessFactors Eğitim modülü üzerinden yürütülüyor. Ayrca bu modülle eğitim talepleri toplanabiliyor. Eğitim süreçleri ve bütçesi planlanıyor. Bunun yanında eğitimin değerlendirmesi ve eğitim tarihçesinin takibi de bu modül üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

SuccessFactors Employee Central, tüm organizasyona ait insan kaynakları iş süreçlerinin yönetildiği bir platformdur. Ayrıca çalışan ve İK için verilerin saklandığı sistem olmasıyla da önem kazanıyor.

Modülün Öne Çıkan Özellikleri

İzin girişinin, onayların ve kota takibinin gerçekleştirildiği bu modül, çalışanların kendi verilerini güncellemesine de olanak sağlıyor. Yöneticiler çalışanlara ait verileri rahatça görüntüleyebilirken tüm çalışanların bordro zarfının görüntülenmesine de olanak sağlanıyor.

İş hedeflerini gerçekleştirebilmek ve kurumsal yapıyı güçlendirmek için önemli olanaklar sağlayan SAP SuccessFactors Yedekleme ve Kariyer Planlama modülü, çalışanların yeteneklerini belirlemeye ve kendilerini geliştirmelerine destek oluyor.

Modülün Öne Çıkan Özellikleri

SAP SuccessFactors Yedekleme ve Kariyer Planlama modülü ile kritik pozisyonlar belirlenerek yedekleyenlerinin sıralamaları tanımlanabiliyor. Mentorluk uygulaması hedefe giden yolda rehberlik yaparken bu modül ile çalışanlar için kariyer yolları tanımlanabiliyor, kişinin yetkinlikleri ile kariyer yolunda yer alan pozisyonların gereksinimleri karşılaştırılarak en uygun pozisyon görüntülenebiliyor. Yüksek potansiyelli çalışanlarla ilgili yetenek havuzu oluşturuluyor. Bu modül ayrıca kritik pozisyondaki kişilerin kaybedilme ve emeklilik riski gibi verileri de sistemde tutuyor.

Ücretlendirmeyi tüm yetenek stratejisinin ana bileşeni olarak konumlandırabilen SuccessFactors Ücret Yönetimi Modülü, ücret politikalarının iş hedefleriyle uyum içinde yönetilmesini sağlıyor.

Modülün Öne Çıkan Özellikleri

Ücret planlamasını performans verileri, pozisyon kıdemleri, medyan değerleri, mevcut ücret verileri ve PIR değerlerine göre gerçekleştiren bu modül, performans hedeflerinin gerçekleşme oranlarına göre prim ve esnek ücret hesaplamada yardımcı oluyor.

SAP Jam Sosyal Öğrenme Platformu, müşteriler, partnerler ve iş arkadaşları arasındaki kritik süreçleri çözmede yardımcı oluyor. Mobil olarak da kullanılabilen platform, bu süreçlerle ilgili bilgi, uygulama, prosesler paylaşıyor.

Modülün Öne Çıkan Özellikleri

Grup kurma, gruba göre paylaşım yapma ve havuz oluşturup oylama yapma gibi özellikler sunan modül, şirket içi Facebook işlevi de görüyor. Toplantı notlarının ve her türlü içeriğin paylaşıldığı bir ortam sunarken, yeni çalışanlar için oryantasyon işlevi de görüyor.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi ve demo talepleriniz için formu doldurabilirsiniz.