Solution Pharma (İlaç)

Birbirine bağlı işleyen pek çok farklı sürecin bulunduğu yapısıyla ilaç sektörü, şirketlerin merkezi bir yönetime ve entegre bir ihtiyaç duyduğu sektörlerin başında geliyor. SAP ERP gibi uçtan uca çözümler olmaksızın, hızlı işleyen ve detaylı süreçleri insan eliyle, Excel tablolarıyla takip edebilmek mümkün olmuyor. İlaç sektörüne özgü çözümleriyle lider konumunda bulunan SAP’nin uygulamalarını Türkiye’deki ilaç şirketlerinin iş yapış biçimlerine ve yasal sorumluluklarına uygun hale getiren Çözümevi; Solution Pharma ile ülkemizde faaliyet gösteren bir ilaç şirketinin sahip olması gereken, tüm süreçleri kapsayan, uçtan uca bir ERP çözümü oluşturdu.

Başarısı sayısız projeyle kanıtlanmış, sektör lideri SAP çözümlerini yerel ihtiyaçlara sunulan yanıtlarla zenginleştiren bu çözümde güçlü bir aktif madde yönetimi yer alıyor. İlaç sektörü için büyük önem taşıyan hammadde tartımı, stoklardan çekilmesi ve gerektiğinde iade süreçlerini yönetmeyi kolaylaştıran çözüm portföyü, iş yeri yönetimini de aynı merkezi sistem üzerinden gerçekleştiriyor. Lot takibi ve kalite onayı süreçlerini de entegre hale getiren çözüm; ilaç kârlılığı yönetim yapısıyla şirketlerin iş hedeflerinin rayında ayrılmamasını sağlıyor.

İlaç sektöründe satış süreçlerinde ihtiyaç duyulan kontrolleri otomatik hale getiren Çözümevi özelleştirmeleri; ilaçların devlete satılan fiyatın altına bir başka kuruma satışını otomatik olarak önlüyor. Depo yönetimi ve bakım süreçleri entegrasyonuna sahip çözümler ile ayrıca hammaddenin tartılması ve reçeteye uygun biçimde oluşturulması sağlanıyor.

Bize Ulaşın

Daha detaylı bilgi ve demo talepleriniz için formu doldurabilirsiniz.