Solution Sales (Gayrimenkul)

Konut sektöründeki hızlı büyüme, şirketlerin fark yaratmak için yenilikçi çözümlere başvurmalarını zorunlu kılıyor. Müşteriye özel fırsatlar, dairelerle ilgili çok daha fazla detay sunabilen ve iletişim kurduğu tüm müşterilerle ilişkilerini doğru yöneten gayrimenkul şirketleri rekabette öne çıkmayı başarıyor.

Çözümevi tarafından, SAP CRM altyapısı kullanılarak özelleştirilen Gayrimenkul çözümleri; yapı konutların en büyük ihtiyacı olan daire satış ve müşteriye özel fırsat oluşturma süreçlerini benzersiz biçimde kolaylaştırıyor. Konut stoku, müşteri veritabanı, fırsatlar ve tekliflerin aynı sistem üzerinde barındırılması, tüm danışmanların ellerinin altında her an en güncel ve isabetli bilginin olmasını sağlıyor.

Müşteriye fiyat verilmesiyle başlayıp, sözleşmenin tamamlanmasına kadar devam eden sürecin takibini mümkün kılan sistem; çek-senetle yapılan alımları takip ederken, muhasebe entegrasyonu sayesinde farklı departmanlar arasında kusursuz bir koordinasyon oluşturuyor. SAP’nin dünya lideri CRM çözümünü özelleştiren Çözümevi, gayrimenkul şirketlerinin portföyünde bulunan dairelerin eşsiz bir detay seviyesinde dijital olarak saklanmasına olanak tanıyor.

Böylelikle tüm daireler oda sayısı, cephe, balkonlu/balkonsuz ve daha birçok özelliğe göre takip edilebiliyor. İletişim kurulan müşteriler de benzer şekilde referansı, incelediği projeler, nihai alımı hangi şirketten gerçekleştirdiği ve neden bu firmayı seçtiği gibi kırılımlarda veritabanına kaydoluyor. Tüm bunların analiz edilmesiyle birlikte konut sektöründe pazar dinamiklerinden, müşteriye özgü sunulabilecek tekliflere kadar geniş kapsamlı analiz ve raporlamalar gerçekleştirilebiliyor.